Sklep Blog Dystrybutorzy EN Dostępne kolory
Konto Koszyk Sklep
Dostępne kolory Blog Dystrybutorzy
EN
DO KAŻDEJ MASKI ZESTAW 3 FILTRÓW FFP1 GRATIS! Wielorazowa maska filtrująca, z wymiennym filtrem - wykonanym z układu włóknin o parametrach odpowiadających klasie FFP1
Kolor
#
Tkanina

Pasek
Jak dobrać rozmiar
Rozmiary

Faq

Zobacz odpowiedzi na często zadawane pytania

Jak dobrać rozmiar?

Maski Urban’er dzięki uszczelce i specjalnie zaprojektowanym kształcie łatwo dopasowują się do twarzy. Maski dostępne są w dwóch rozmiarach - S/M oraz L. Należy zmierzyć odległość pomiędzy końcem brody, a dolną częścią nosa. Jeśli odległość jest mniejsza niż 7,3 cm wybierz maskę S/M. Jeśli zmierzona odległość jest większa niż 7,3 cm wybierz maskę L.

Jak dostosować maskę do twarzy?

Szczelność maski Urban’er to wyjątkowa cecha odróżniając ją od innych masek. Aby zapewnić maksimum dopasowania i ułatwić dostosowanie do każdej twarzy, zastosowaliśmy miękką uszczelkę neoprenową. Mimo to koniecznie warto poświęcić chwilę uwagi na dostosowanie maski do swojego kształtu twarzy. Maska ma niespotykany dotąd autorski system dopasowania w postaci dwóch nitowanych blaszek po obu stronach nosa. Co ważne - blaszek nie wygina się na zewnątrz do kształtu nosa, ale do wewnątrz, aby zwiększyć przyleganie do policzków. Całość dopasowania jest bardzo prosta. Zalecamy kilkukrotne przetestowanie ustawienia maski na twarzy, aby szczelność była jak najwyższa.

Czy możliwy jest zwrot jeśli maska nie będzie mi odpowiadać?

Maski i filtry to produkt higieniczny, który zgodnie z art. 38. pkt. 5 ustawy o prawach konsumenta nie podlega zwrotowi. Wiemy jednak, że maska to także element Twojego stylu, więc możesz chcieć go wymienić lub zwrócić. Wzięliśmy pod uwagę te potrzeby i dopuściliśmy możliwość zwrotu w nienaruszonym opakowaniu. Maski i filtry urban’er są szczelnie zapakowane w folię. [Pobierz formularz odstąpienia]

Jaka jest klasa filtracji?

Nasz autorski układ włóknin, z których wykonano filtr w maskach urban'er pure 2.0 został przebadany w Państwowym Instytucie Badawczym - Centralnym Instytucie Ochrony Pracy w Łodzi. Do badań penetracji filtra w bardzo restrykcyjnym teście użyto aerozolu mgły parafinowej o wielkości cząsteczek około 0,4 μm. Testem tym bada się maski profesjonalne, lakiernicze, przemysłowe zgodnie z europejską normą EN 149:2001+A1:2009. To badanie bardziej wymagające niż przy użyciu roztworu NaCl. Układ włóknin, użyty do naszych filtrów spełnił parametry w badaniu mgłą parafinową dla filtracji i oporów powietrza odpowiednie dla klasy FFP3 - skutecznie filtrując  99,8% cząstek 0,4 mikrometra z niskimi oporami 215,9 Pa. Opracowany przez nas 5-warstwowy układ filtrujący złożony aż z dwóch tkanin filtrujących w klasie HEPA, w tym jednej z membraną PTFE  ogranicza wdychanie szkodliwych substancji przy zachowaniu łatwości oddychania.

Czy w masce łatwo się oddycha?

Zadbaliśmy o to, aby nasze filtry nie miały zbyt wysokich oporów oddechowych - średnio 215,9 Pa. Naszym celem było stworzenie maski wygodnej do noszenia na co dzień, a jednocześnie zapewniającej wysoki poziom filtracji. Wiele przebadanych przez nas konkurencyjnych dostępnych na rynku tkanin filtrujących nie spełniało norm w tym zakresie. Dlatego opracowaliśmy nowy układ filtrujący złożony z dwóch tkanin filtrujących w klasie HEPA i wybraliśmy je w taki sposób, aby opory oddechowe były jak najniższe. Dodatkowe zastosowanie zaworu wylotowego sprawia, że w masce nie kumuluje się wydychane powietrze. A miękka uszczelka przylegająca do twarzy sprawia, że powietrze którym oddychasz autentycznie przechodzi przez filtr i przefiltrowane trafia do Twoich płuc.

Jak długa jest żywotność filtra?

Pięciowarstwowa konstrukcja sprawia, że filtr bardzo długo zachowuje odpowiednie właściwości filtracyjne. Trwałość liczona jest w setkach godzin i zależy jedynie od mechanicznego zużycia maski. W filtrze znajduje się tkanina z jonami srebra, która zmniejsza rozwój bakterii i zwiększa żywotność filtra. Mimo to nie zalecamy noszenia maski w sposób ciągły powyżej 8 godzin, gdyż pod wpływem wilgoci w filtrze mogą zacząć się rozwijać bakterie i drobnoustroje. Filtr należy regularnie wymieniać. Filtra nie należy prać ani czyścić (nie jest komponentem wielorazowego użytku), choć zastosowana w nim tkanina HEPA z membraną PTFE zachowa swoje właściwości filtracyjne nawet po zawilgoceniu, zmoczeniu czy płukaniu.

Czy maskę można prać?

Maskę można prać w pralce, w temperaturze maksymalnej 60°C, po uprzednim demontażu zaworu wydechowego, ramki rozpierającej, filtra oraz zapięciu rzepa. Nie należy prać maski chemicznie, nie należy jej również wybielać. Maskę należy suszyć w temperaturze pokojowej, następnie założyć nowy filtr (rekomendowany przez producenta). Maska może być ponownie użyta wyłącznie przez tego samego użytkownika.

Czy w masce można uprawiać sport?

Maska Urban’er z założenia jest maską, która łączy stylowy wygląd z funkcjonalnością sportową. Oczywiście, każdy produkt ograniczający wydolność oddechową przy uprawianiu sportu należy stosować z ostrożnością. Zastosowany w masce układ tkanin filtracyjnych cechuje się wysokimi przepływami powietrza właściwymi dla poziomów filtracji FFP1 oraz FFP2 zatem na pewno maska jest optymalnym rozwiązaniem pomiędzy ochroną a łatwością oddychania. W masce zastosowaliśmy wygodną neoprenową uszczelkę, elastyczną taśmę z zapięciem VELCRO oraz zawór umieszczony centralnie, aby maska spełniała wszystkie potrzeby osób aktywnych sportowo.

Czy maska naprawdę jest polskiej produkcji?

Tak, maski zostały wykrojone i uszyte w polskiej szwalni Modern w Gdańsku z materiałów w całości od polskich dostawców. Zaworki zostały wydrukowane na drukarkach 3D w innowacyjnych firmach z Piaseczna oraz Domatowa. Uszczelki neoprenowe zakupiliśmy w Gliwicach. Ramki usztywniające z tworzywa są z Częstochowy. Tkaniny zewnętrzne oraz taśmy przyjechały do nas z Łodzi. Ostatnie konfekcjonowanie, kontrola jakości i pakowanie zostały w całości wykonane ręcznie w Gdańsku. Cały proces technologiczny składu, wykroju i zszywania filtrów miał miejsce w Polsce. Maska powstała we współpracy z projektantami wzornictwa z Jacek Ryń Studio wywodzącymi się z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku: Jackiem Ryniem, Elżbietą Maruszczak i Mateuszem Macochem.

Masz dodatkowe pytania?
Kto pyta, dostaje odpowiedzi

kontakt@urbaner.pl