Sklep Blog Dystrybutorzy EN Dostępne kolory
Konto Koszyk Sklep
Dostępne kolory Blog Dystrybutorzy
EN
DO KAŻDEJ MASKI ZESTAW 3 FILTRÓW FFP1 GRATIS! Wielorazowa maska filtrująca, z wymiennym filtrem - wykonanym z układu włóknin o parametrach odpowiadających klasie FFP1
Kolor
#
Tkanina

Pasek
Jak dobrać rozmiar
Rozmiary

Blog Urban’er

2021-05-11

Maski filtrujące a alergia

Temat noszenia maseczek przez alergików często pojawia się w opinii publicznej. Obowiązek noszenia masek, wprowadzony w związku z pandemią, tylko podsycił dyskusję. Okazuje się bowiem, że choć w założeniu maski mają chronić przed smogiem to w przypadku alergików ich rola jest podwójna. Maska pomaga chronić przed związkami chemicznymi oraz pyłkami, występującymi powszechnie w naszym środowisku. Środki czyszczące, farby, dym papierosów, zanieczyszczenia, sierść zwierząt oraz pyłki mogą mieć poważny wpływ na samopoczucie osób wrażliwych lub uczulonych, nasilając tym samym objawy alergii.

2021-03-27

Popularne błędy w użytkowaniu masek

Jak prawidłowo nosić maskę? Przedstawiamy garść informacji na temat najczęstszych błędów w użytkowaniu masek ochronnych, które mogą negatywnie wpłynąć na ich skuteczność albo nawet zaszkodzić zdrowiu! Maski stały się koniecznością, aby chronić się przed COVID-19, ale mogą pomóc tylko wtedy, gdy będą dobrze noszone. Źle noszona maseczka może narazić Cię na uszczerbek na zdrowiu, a nawet wpłynąć negatywnie na rozprzestrzenianie się chorób, w tym, koronawirusa. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o niektórych z najczęstszych błędów podczas użytkowania maseczki ochronnej.

2021-02-27

Maska dla okularnika - jak ją nosić, żeby nie parowały okulary?

Nawet jeśli jesteś już po szczepionce przeciwko COVID-19 lub wyleczyłeś się z infekcji, nadal ważne jest to, by zabezpieczać się przed wirusem i nosić maseczkę. Jednak z maskami wiąże się jeden z najbardziej irytujących problemów pandemii — zaparowane okulary.

2021-01-31

Typy masek obowiązujących w UE, GB i Rosji

Zakrywanie ust i nosa w przestrzeni publicznej od kilku miesięcy obowiązuje w zdecydowanej większości europejskich państw. W Polsce stosowanie maseczek i przyłbic upowszechniono już w połowie października i nic nie zapowiada, by w najbliższej przyszłości coś się w tej kwestii zmieniło. Są jednak kraje, które idą o krok dalej i wprowadzają nakaz noszenia konkretnych typów osłon.

2020-12-31

Jeśli nie maski to co? Przegląd produktów antysmogowych

Specjalistyczne maski ochronne to oczywiście najpopularniejszy sposób walki z zanieczyszczonym powietrzem w postaci smogu. Na polskim rynku istnieje jednak znacznie więcej produktów, które niwelują niekorzystne oddziaływanie toksycznych pyłów na nasze zdrowie. Do najczęściej stosowanych należą oczyszczacze powietrza, wentylatory, a także kosmetyki, których regularne używanie poprawia np. kondycję skóry.

2020-12-22

Smog i koronawirus, czyli mieszanka wybuchowa

Zanieczyszczone powietrze w postaci smogu może znacząco wpływać na cięższe przechodzenie zakażenia koronawirusem. To najnowsze ustalenia naukowców, którzy alarmują, by szczególnie w dużych miastach, w okresie pandemii, koniecznie pamiętać o zasłanianiu ust i nosa. Kombinacja SARS COV-2 i smogu jest bowiem niebezpieczniejsza niż każde z tych zagrożeń osobno. 

2020-12-18

Jak podczas noszenia masek zadbać o prawidłowy oddech i skórę?

Problemy z oddychaniem, dolegliwości skórne czy ogólnie pojęty dyskomfort to najczęstsze przyczyny, dla których wiele osób noszenie maseczek ochronnych utożsamia raczej z nieprzyjemnym obowiązkiem niż pożyteczną profilaktyką. Niedogodności często wynikają jednak nie tyle z negatywnego nastawienia, co po prostu z nieprawidłowych technik oddychania i nieodpowiedniego użytkowania osłon. Wystarczy kilka prostych zasad, by można było odetchnąć z ulgą. Nawet z zasłoniętymi ustami i nosem.

2020-12-13

Filtr HEPA w maskach

Jednym z istotnych elementów wielorazowej maski jest filtr. Jego zadaniem jest wyłapanie szkodliwych substancji znajdujących się w powietrzu, zanim trafią do płuc i krwiobiegu. Wiele osób zastanawia się jednak, czy filtr HEPA w maskach naprawdę działa? Z czego jest zrobiony? Czy filtr HEPA zatrzymuje wirusy? Sprawdź!

2020-12-11

Unikalne maski - przegląd rynku

Wyposażone w najnowszą technologię, zdobione drogocennymi kruszcami, sygnowane przez najsłynniejsze marki modowe czy wykonane z dość zaskakujących surowców. Maski ochronne niekoniecznie muszą kojarzyć się ze skrawkiem bawełnianego materiału czy neoprenową osłoną ze specjalistycznym filtrem. Fantazja producentów i konsumenckie wymagania czasami nie podlegają ograniczeniom. Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej nieoczywistym rozwiązaniom w kwestii ochrony dróg oddechowych.

2020-12-04

Maski a prawo. Kto i kiedy musi zakrywać usta oraz nos?

Noszenie maseczek w przestrzeni publicznej jeszcze do niedawna charakterystyczne było przede wszystkim wśród społeczności zamieszkującej południowo-wschodnią Azję. Pandemia koronawirusa skutecznie odwróciła proporcje i dziś widok zasłoniętych twarzy nikogo nie dziwi, a jest wręcz powszechnym obowiązkiem, który regulują w Polsce dynamicznie zmieniające się od marca rządowe rozporządzenia. Sprawdziliśmy, jakie obostrzenia nakładają na nas najnowsze przepisy.