Sklep Blog Dystrybutorzy EN Dostępne kolory
Konto Koszyk Sklep
Dostępne kolory Blog Dystrybutorzy
EN
DO KAŻDEJ MASKI ZESTAW 3 FILTRÓW FFP1 GRATIS! Wielorazowa maska filtrująca, z wymiennym filtrem - wykonanym z układu włóknin o parametrach odpowiadających klasie FFP1
Kolor
#
Tkanina

Pasek
Jak dobrać rozmiar
Rozmiary

Blog Urban’er

2021-03-27

Popularne błędy w użytkowaniu masek

Jak prawidłowo nosić maskę? Przedstawiamy garść informacji na temat najczęstszych błędów w użytkowaniu masek ochronnych, które mogą negatywnie wpłynąć na ich skuteczność albo nawet zaszkodzić zdrowiu! Maski stały się koniecznością, aby chronić się przed COVID-19, ale mogą pomóc tylko wtedy, gdy będą dobrze noszone. Źle noszona maseczka może narazić Cię na uszczerbek na zdrowiu, a nawet wpłynąć negatywnie na rozprzestrzenianie się chorób, w tym, koronawirusa. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o niektórych z najczęstszych błędów podczas użytkowania maseczki ochronnej.

2021-02-27

Maska dla okularnika - jak ją nosić, żeby nie parowały okulary?

Nawet jeśli jesteś już po szczepionce przeciwko COVID-19 lub wyleczyłeś się z infekcji, nadal ważne jest to, by zabezpieczać się przed wirusem i nosić maseczkę. Jednak z maskami wiąże się jeden z najbardziej irytujących problemów pandemii — zaparowane okulary.

2021-01-31

Typy masek obowiązujących w UE, GB i Rosji

Zakrywanie ust i nosa w przestrzeni publicznej od kilku miesięcy obowiązuje w zdecydowanej większości europejskich państw. W Polsce stosowanie maseczek i przyłbic upowszechniono już w połowie października i nic nie zapowiada, by w najbliższej przyszłości coś się w tej kwestii zmieniło. Są jednak kraje, które idą o krok dalej i wprowadzają nakaz noszenia konkretnych typów osłon.

2020-12-31

Jeśli nie maski to co? Przegląd produktów antysmogowych

Specjalistyczne maski ochronne to oczywiście najpopularniejszy sposób walki z zanieczyszczonym powietrzem w postaci smogu. Na polskim rynku istnieje jednak znacznie więcej produktów, które niwelują niekorzystne oddziaływanie toksycznych pyłów na nasze zdrowie. Do najczęściej stosowanych należą oczyszczacze powietrza, wentylatory, a także kosmetyki, których regularne używanie poprawia np. kondycję skóry.

2020-12-22

Smog i koronawirus, czyli mieszanka wybuchowa

Zanieczyszczone powietrze w postaci smogu może znacząco wpływać na cięższe przechodzenie zakażenia koronawirusem. To najnowsze ustalenia naukowców, którzy alarmują, by szczególnie w dużych miastach, w okresie pandemii, koniecznie pamiętać o zasłanianiu ust i nosa. Kombinacja SARS COV-2 i smogu jest bowiem niebezpieczniejsza niż każde z tych zagrożeń osobno. 

2020-12-18

Jak podczas noszenia masek zadbać o prawidłowy oddech i skórę?

Problemy z oddychaniem, dolegliwości skórne czy ogólnie pojęty dyskomfort to najczęstsze przyczyny, dla których wiele osób noszenie maseczek ochronnych utożsamia raczej z nieprzyjemnym obowiązkiem niż pożyteczną profilaktyką. Niedogodności często wynikają jednak nie tyle z negatywnego nastawienia, co po prostu z nieprawidłowych technik oddychania i nieodpowiedniego użytkowania osłon. Wystarczy kilka prostych zasad, by można było odetchnąć z ulgą. Nawet z zasłoniętymi ustami i nosem.

2020-12-13

Filtr HEPA w maskach

Jednym z istotnych elementów wielorazowej maski jest filtr. Jego zadaniem jest wyłapanie szkodliwych substancji znajdujących się w powietrzu, zanim trafią do płuc i krwiobiegu. Wiele osób zastanawia się jednak, czy filtr HEPA w maskach naprawdę działa? Z czego jest zrobiony? Czy filtr HEPA zatrzymuje wirusy? Sprawdź!

2020-12-11

Unikalne maski - przegląd rynku

Wyposażone w najnowszą technologię, zdobione drogocennymi kruszcami, sygnowane przez najsłynniejsze marki modowe czy wykonane z dość zaskakujących surowców. Maski ochronne niekoniecznie muszą kojarzyć się ze skrawkiem bawełnianego materiału czy neoprenową osłoną ze specjalistycznym filtrem. Fantazja producentów i konsumenckie wymagania czasami nie podlegają ograniczeniom. Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej nieoczywistym rozwiązaniom w kwestii ochrony dróg oddechowych.

2020-12-04

Maski a prawo. Kto i kiedy musi zakrywać usta oraz nos?

Noszenie maseczek w przestrzeni publicznej jeszcze do niedawna charakterystyczne było przede wszystkim wśród społeczności zamieszkującej południowo-wschodnią Azję. Pandemia koronawirusa skutecznie odwróciła proporcje i dziś widok zasłoniętych twarzy nikogo nie dziwi, a jest wręcz powszechnym obowiązkiem, który regulują w Polsce dynamicznie zmieniające się od marca rządowe rozporządzenia. Sprawdziliśmy, jakie obostrzenia nakładają na nas najnowsze przepisy.

2020-11-27

Jak dbać o maski?

Stosowanie jednorazowych maseczek, jak sugeruje zresztą sama nazwa, nie wymaga dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych, bo produkt, po czterech godzinach ciągłego użytkowania, powinien zostać zutylizowany. Maski wielorazowe posłużą nam znacznie dłużej, pod warunkiem, że odpowiednio zadbamy o materiały, z których wykonane są te produkty i regularną wymianę filtra. Wystarczy zapamiętać kilka podstawowych zasad, dzięki którym wydłużymy ich żywotność. Podsuwamy kilka przydatnych wskazówek.